ROBOS

Otomatik Yönlendirmeli Araç (AGV) Nedir?
Otomatik Yönlendirmeli Araç (AGV) Nedir?

tomatik yönlendirmeli araç sistemleri insansız araçlar kullanarak malzeme taşıma ihtiyaçlarını karşılayan tam otomatik sistemlerdir. Endüstriyel ortamlarda her tür yük için kullanılabilen bu sistemler maliyetleri düşürmek ve verimliliği arttırmak için en iyi yollardan biridir.

Otomatik yönlendirmeli araçlar insan kaynaklı hatalarından dolayı meydana gelen iş kazalarını minimize etmek için kullanılan başlıca sistemlerden biridir.

ROBOS için Güvenlik Her Şeyden Önce Gelir!
ROBOS için Güvenlik Her Şeyden Önce Gelir!

AGV’lerimizde kullandığımız en üst seviye güvenlik tipi lazer alan tarayıcılar sayesinde AGV’ler yolundaki engelleri görebiliyor, önce yavaşlayıp sonra güvenli bir mesafede duruyorlar. AGV’lerimiz sesli ve ışıklı uyarı sistemleri ile kendilerini fark ettiriyor ve insanlar ile aynı ortamda güvenli bir şekilde çalışabiliyor.

ROBOS AGV’ler EN ISO 13849 standardına uygun olarak üretilir ve en üst seviye güvenlik donanımları ile donatılırlar.

Güvenlik ile ilgili işlemler AGV’lerimizde bulunan güvenlik tipi PLC tarafından standart PLC yazılımından tamamen bağımsız bir şekilde yönetilir.

Tüm Sistemi Tek Noktadan Kontrol Edebilirsiniz
Tüm Sistemi Tek Noktadan Kontrol Edebilirsiniz

AGV’lerimizde bulunan wireless modüller ve merkezi kontrol yazılımımız sayesinde fabrikanızdaki tüm AGV’leri tek merkezden yönetebilirsiniz.

Bu sistem sayesinde AGV’ler birbirlerine kavşaklarda ve yükleme boşaltma alanlarında yol verirler ve birbirleri ile çakışmazlar.

Yada montaj hattındaki bir operatör yanında bulunan bir panel ile AGV sisteminden malzeme talep edebilir.

Merkezi kontrol bilgisayarından yada ofisteki bir bilgisayardan AGV’lerin fabrika içindeki konumlarını, arıza durumlarını, akü miktarlarını, çevrim sürelerini ve daha bir çok şeyi kontrol edebilirsiniz.

Dünyanın en iyi ekipmanlarını kullanıyoruz.
Dünyanın en iyi ekipmanlarını kullanıyoruz.

AGV’lerimizde her zaman dünyanın en üstün üreticilerinin en son teknoloji ile ürettiği ürünleri kullanıyoruz.

Kara kutu olarak tabir edilen özel imalat elektronik kart kullanmadığımız için müşterilerimiz hiçbir zaman yedek parça sıkıntısı yaşamaz.